LAIKA - REKRUTACJA

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o pracy w znanym na całym świecie i wielokrotnie nagradzanym studiu animacji, to teraz pojawia się szansa, aby je spełnić. Otóż gościem ANIMARKT 2018 będzie Anna Kvorning, która przeprowadzi rekrutację do amerykańskiego studia LAIKA. Poszukiwani są: animatorzy oraz twórcy kostiumów.

KIM JEST ANNA KVORNING?

Anna zajmuje się wyszukiwaniem i zatrudnianiem nowych talentów.  W studiu LAIKA pracuje od 5 lat i dotychczas prowadziła działania na rzecz takich produkcji, jak „Pudłaki” (Boxtrolls), „Kubo i dwie struny” (Kubo and the Two Strings) oraz najnowszy – Missing Link. Przed rozpoczęciem pracy w studiu LAIKA w Portland przez 6 lat mieszkała w Los Angeles, gdzie zajmowała się sprzedażą filmów i pracowała w agencji talentów.

O STUDIU LAIKA:

W 2005 roku w hali magazynowej w Portland (amerykański stan Oregon), w studio LAIKA rozpoczęły się prace nad filmami realizowanymi w pięknej i wymagającej technice animacji lalkowej. Travis Knight, dyrektor generalny studia, wcześniej doskonalił swoje umiejętności w animacji stop motion i rozwijał głęboką pasję do tej formy sztuki podczas pracy w roli animatora przy serialu „Blokersi” (The PJ’s) Eddiego Murphy’ego (Vinton Studios). To tam podjął decyzję o podjęciu wysiłków na rzecz zbudowania studia, które będzie kontynuowało tradycję tworzenia animacji lalkowej, a jednocześnie unowocześni ją dla całkiem nowego pokolenia widzów kinowych.

Od tamtego czasu studio LAIKA stworzyło zespół złożony się światowej klasy artystów i zrealizowało cztery wielokrotnie nagradzane filmy: „Koralina (Coraline, 2009), „ParaNorman” (2012), „Pudłaki” (The Boxtrolls, 2014) i „Kubo i dwie struny” (Kubo and the Two Strings, 2016) były nominowane do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany”; ponadto „Kubo i dwie struny” otrzymał także nagrodę BAFTA dla Najlepszego Filmu Animowanego i otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsze Efekty Wizualne.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Aby wziąć udział w spotkaniu z Anną Kvorning i mieć szansę zostania zatrudnionym w studiu LAIKA w charakterze animatora lub twórcy kostiumów wystarczy przesłać nam wypełniony formularz aplikacyjny. Prosimy w nim o podanie podstawowych danych, a także o zaprezentowanie swojego dorobku. Z przesłanych zgłoszeń Anna Kvorning wybierze osoby, z którymi będzie chciała się spotkać podczas ANIMARKT Stop Motion Forum.

Deadline na przesyłanie zgłoszeń to 10 września 2018 roku.

Powodzenia!