O PITCHINGU

Pitching ANIMARKT do doskonała okazja do zaprezentowania swojego projektu krótkometrażowego filmu lalkowego, pozyskania partnerów i wygrania wartościowych nagród, które pomogą Ci w realizacji filmu.

Pitching ANIMARKT w tym roku odbędzie się już po raz drugi. Skierowany jest on do twórców krótkometrażowych animacji lalkowych na etapie developmentu. Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji zakończyliśmy 5 sierpnia 2018 r. 

Nagrodami w pitchingu są:
– wkład rzeczowy Centrum Technologii Audiowizualnych w wysokości 60 tys. zł i 40 tys. zł
– akredytacja na targi MIFA 2019 w Annecy, ufundowana przez CITIA
– zakup praw do telewizyjnej emisji ukończonego filmu przez Ale kino+
– usługa postprodukcji dźwięku ufundowana przez Playade Sound Studio (5 dni w studio, pod opieką inżyniera dźwięku)
– licencja programu Dragonframe 4 oraz keypad
– w przypadku realizacji wybranego projektu poza Polską: 50% rabatu na zakup sprzętu DitoGear (rabat nie obejmuje dostawy); rabat liczony od cen netto widocznych w sklepie na ditogear.com/store
– w przypadku realizacji wybranego filmu w Polsce: 50% rabatu na zakup sprzętu DitoGear lub darmowe wypożyczenie sprzętu (dostawa na terenie Polski jest darmowa); rabat liczony od cen netto widocznych w sklepie na ditogear.com/store

Na pitching składają się:

  • sesje treningowe – w trakcie pierwszej, indywidualnej sesji skonsultujesz swój scenariusz z Wimem Vanackerem – producentem, reżyserem, scenarzystą, konsultantem współpracującym z European Short Pitch; druga sesja treningowa z Nancy Denney-Phelps, dziennikarką od lat zajmującą się światową animacją, pomoże Ci w przygotowaniu porywającego wystąpienia;
  • sesja konkursowa – to szansa na wypromowanie własnego projektu, ale też zdobycia nagród ułatwiających realizację filmu.

Sesja konkursowa pitchingu otwarta jest dla krótkometrażowych animacji lalkowych z całego świata, znajdujących się na etapie developmentu. Ponieważ jednym z celów ANIMARKT jest wspieranie twórców z Europy Środkowo-Wschodniej to jako priorytetowe są traktowane zgłoszenia z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy.

Jakie warunki muszą spełnić zgłaszane projekty?

  • film na etapie developmentu,
  • czas trwania: do 26 minut,
  • przynajmniej 80 proc. filmu wykonane w technice animacji lalkowej.

Nabór projektów do pitchingu ANIMARKT 2018 jest już zamknięty. Listę projektów zakwalifikowanych do finału ogłosimy 27 sierpnia 2018 r.

Aby zapoznać się z regulaminem pitchingu odwiedź TĘ STRONĘ.