Komitet selekcyjny Pitchingu ANIMARKT

Ze wszystkich zgłoszeń nadesłanych na Pitching ANIMARKT do 31 lipca 2018 roku, specjalnie powołany Komitet Selekcyjny wybierze 15 projektów. Zostaną one zaprezentowane 11 października 2018 w ramach Pitchingu podczas wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum.

W skład komitetu Selekcyjnego wchodzą:

Paulina Zacharek

Odpowiada za projekty edukacyjne ANIMARKT Stop Motion Forum, dystrybutorka kinowa, historyczka sztuki, kuratorka wystaw, muzealniczka od lat zajmująca się tematyką animacji, koordynatorka licznych projektów z zakresu edukacji i aktywizacji społeczno-kulturalnej.

    Agnieszka Kowalewska-Skowron

    Programerka ANIMARKT Stop Motion Forum, koordynatorka programów promujących polską animację na świecie, organizatorka licznych eventów kulturalnych, dystrybutorka filmowa.

      Michal Podhradský

      niezależny producent w Animation People z siedzibą w Pradze. Wyprodukował ponad 200 odcinków seriali animowanych, 10 filmów krótkometrażowych, dwa pełne metraże I więcej niż 80 animowanych reklam i teledysków. Michal jest jednym z założycieli Czech Animation Film Association (ASAF), członkiem rady reżyserów w Stowarzyszeniu Czeskich Producentów (APA) i przewodniczącym Visegrad Animation Forum.

        István Mráz

        Urodził się w Budapeszcie w 1988 roku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku teoria filmu i estetyka. W międzyczasie rozpoczął pracę w branży filmowej jako twórca niezależny. Kilka lat temu dołączył do Mozinet Ltd., gdzie pełni funkcję koordynatora. Jego specjalnością jest animacja.

          Nikodem Szlęzak

          Camera supervisor i administrator sprzętu zdjęciowego w CeTA – państwowej instytucji kultury, posiadającej ponad 8 500 mkw. przestrzeni z kompleksową infrastrukturą, umożliwiającej organizację nawet najbardziej nietypowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

            Agnieszka Niewadził

            organizatorka produkcji filmowej w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (CeTA). CeTA to państwowa instytucja kultury, której celem jest tworzenie i promowanie najnowocześniejszych technologii multimedialnych. CeTA to także miejsce spotkań ludzi kreatywnych i przestrzeń w której rodzą się nowe pomysły oraz nietypowe rozwiązania łączące technologię i sztukę.

              Andrej Gregorčok

              Niezależny reżyser i animator. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy (dokument) oraz na Vysoká škola múzických umení w Bratysławie (animacja). Od 2012 roku pracował przy kilku produkcjach animowanych, od reklam, filmów krótkometrażowych, dokumentów i seriali telewizyjnych. Obecnie pracuje jako reżyser animacji słowackiego serialu telewizyjnego dla dzieci “The Websters” (“Pajęczaki”).