WARSZTATY

W tym roku na wydarzeniu ANIMARKT czekają na Was trzy warsztaty, którą pozwolą Wam udoskonalić umiejętności związane z tworzeniem animacji.

Oto one:

  • Reżyseria animacji ze studiem Beast Animation
  • Rozwój postaci i storytelling z Carlosem Bleycherem
  • Animacja postaci z Timem Allenem

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Poniższe opisy zawierają wytyczne, jakie trzeba spełnić, aby aplikować na warsztaty. UWAGA! Wymagania dla poszczególnych warsztatów są różne. Wyboru uczestników zajęć dokonają prowadzący na podstawie jakości otrzymanych zgłoszeń. Powodzenia!

Reżyseria animacji ze studiem Beast Animation

O WARSZTATACH: W trakcie tego warsztatu, który odbędzie się w dniach 10-12 października,  twórcy studia Beast Animation zabiorą Was w ekscytującą podróż przez wszystkie aspekty procesu reżyserii. Staniecie przed szansą zobaczenia, jak pracują Ben Tesseur i Steven De Beul. A w ramach przydzielonego zadania nauczycie się, na co trzeba zwracać uwagę podczas prawdziwego procesu produkcji.

O PROWADZĄCYCH: Ben i Steven ukończyli tę samą szkołę filmową i pracowali jako reżyserzy animacji, animatorzy i pierwsi asystenci reżysera przy kilku międzynarodowych produkcjach, a następnie założyli własne studio animacji – Beast Animation. Od 2004 roku reżyserują, animują i produkują filmy krótko- i pełnometrażowe, seriale oraz reklamy na potrzeby kina, telewizji i Internetu.

JAK APLIKOWAĆ?: W warsztacie z reżyserii animacji udział będzie mogło wziąć 8 osób. Kandydaci na uczestników powinni znać język angielski w stopniu komunikatywnym, a także podstawy animacji poklatkowej i obsługi programów Dragon Frame i Adobe. Warsztat ten jest skierowany szczególnie do młodych twórców i studentów animacji (najlepiej ostatniego roku).

Osoby zainteresowane udziałem w tym warsztacie powinny przesłać nam:
– wypełniony formularz zgłoszenia (link poniżej)
– CV
– portfolio
– link do jakiegokolwiek filmu zrealizowanego przez kandydata
– odpowiedzi na dwa pytania:
Dlaczego aplikujesz na warsztaty z reżyserii animacji?
Jakie są Twoje oczekiwania związane z tym warsztatem?

Wszystkie dokumenty powinny być przygotowane w języku angielskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 września 2018. Nazwiska kandydatów wybranych do udziału w warsztacie ogłosimy 21 września 2018.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY Z BEAST ANIMATION
Rozwój postaci i storytelling z Carlosem Bleycherem

O WARSZTACIE: Wielu twórców zadaje sobie takie pytania, jak: Czy moi bohaterowie są wystarczająco silni? Dlaczego mam problemy ze wzmocnieniem ich osobowości? Czy moi bohaterowie napędzają opowieść, czy historia rozwija się sama? Uczestnicy warsztatu z Carlosem Bleycherem, który odbędzie się w dniach 8-10 października, spróbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. W czasie trzech dni spotkań poznają teoretyczne i praktyczne przykłady na to, jak mogą rozwinąć swoich bohaterów, aby organicznie wpasowali się w tworzoną historię. Otrzymają również konkretne wskazówki, jak zbudować odcinki serialu, od pomysłu do scenariusza.

O PROWADZĄCYM: Carlos jest scenarzystą i twórcą treści, wyspecjalizowanym w tworzeniu kontentu na potrzeby odbiorców dziecięcych. Jego dorobek obejmuje pracę w roli głównego scenarzysty przy takich lalkowych serialach animowanych, jak: “Puerto Papel (Paper Port)” (52×11’, nadawany w ponad 9 krajach), “Horacio y los Plasticines (Horatio & The Plasticines)” (52×7’, obecny na platformie Netflix) i “Los Papelnautas (The Papernauts)” (3×5’, emitowany przez Discovery Kids). Jest także autorem oryginalnych treści na potrzeby seriali animowanych emitowanych przez Disney xD, Cartoon Network LA i Discovery Kids. Twórca serii “Cagemates”, która wygrała MIFA Creative Focus Pitch na Międzynarodowym Festiwalu Animacji w Annecy w 2013 roku.

Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą w ramach kursów, wykładów i warsztatów (m.in. “Narrative for Children & Youngsters” i “Writing for T.V” na Universidad UNIACC w Santiago de Chile, “Animation Scriptwriting Workshop” na ICAIC w Hawanie, “Character Development for animated series” na Claves Alharaca 2018 w Bogocie).

JAK APLIKOWAĆ?: W warsztacie Carlosa może wziąć udział do 10 osób. Kandydaci powinni swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Warsztat skierowany jest do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat pisarski. Skupi się on na pisaniu na potrzeby seriali (a nie filmów krótkich lub pełnometrażowych).

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Ponadto kandydaci muszą dołączyć informacje na temat swojego projektu serialu, takie jak:
– specyfikacja techniczna (tytuł, gatunek, technika, logline)
– storyline (o czym jest serial)
– opisy głównych postaci
– synopsis jednego odcinka.

WAŻNE! Wszystkie powyższe materiały powinny zmieścić się na jednej stronie maszynopisu – zgłoszenia z dłuższymi dokumentami będą odrzucane ze względów formalnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 września 2018. Nazwiska kandydatów wybranych do udziału w warsztacie zostaną ogłoszone 21 września 2018.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY CARLOSA BLEYCHERA
Animacja postaci z Timem Allenem

O WARSZTACIE: Trzydniowe warsztaty z Timem Allenem to przynajmniej 21 godzin ciężkiej, intensywnej pracy pod okiem mistrza animacji, który dla każdego uczestnika przygotuje indywidualny zestaw ćwiczeń. W warsztatach weźmie udział tylko 6 osób, a wybierze ich sam Tim na podstawie filmu nadesłanego wraz ze zgłoszeniem.

O PROWADZĄCYM: Tim to animator lalkowy z ponad 18-letnim doświadczeniem. Pracował na planach takich filmów, jak „Gnijąca Panna Młoda” Tima Burtona, „Fantastyczny Pan Lis” Wesa Andersona, „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton (nagrodzony Oscarem), a także „Wyspa Psów” Wesa Andersona.

JAK APLIKOWAĆ?: Aby wziąć udział w warsztatach Tima:
– wypełnij formularz zgłoszenia
– dołącz do niego link do filmu pokazującego, jak radzisz sobie z animowaniem.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 września 2018. Nazwiska sześciu szczęśliwców wybranych na warsztaty Tima ogłosimy 21 września 2018.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY TIMA ALLENA